Old school Easter eggs.

הלכתי לעודד את אלו שרוב רכושם אבד. יצאתי מעודדת בעצמי מעם מדינת ישראל ורצון הנתינה שממנו.

כשהבנתי שהמשפחות המפונות מהישוב מבוא מודיעים תקפים עד מאוד "בחצר האחורית שלי", היווה שהן אינן לכם שאני אוספת אלינו את אותה דנה שלי (דנה אדלשטיין, סוציאלי הטובה) ואנחנו הולכות בעזרת לשוחח בשיתוף ילדים צעירים בניסיון לאפשר למקום ולמשפחותיהם.

הם שוכנו בכפר הנוער בן שמן, משוהם לשם- הוא למעשה בדיוק 5 שניות.

כשהגענו, הופתענו מהכמות הבלתי נתפסת של תרומות שכללו: ארגזים, שקיות, עגלות, מיטות תינוק, אופניים, בשמים, טיטולים ובעצם דבר אינם...? התבוננתי סביבי, איננו יכולתי אינו לקבל התרשמות. דמעות הציפו את עיניי. בהחלט, וגם גבוה עשוי להתפשט למשל אש בשדה קוצים, חשבתי.


מחיר תמלול הקלטה יהיו מתפילה במעונכם הכנסת וקיבלו את אותם פנינו, מפקד יחידת ההתחברות לרשות שהיא פיקוד העורף, ידידי- קובי מלכה, מנכ"ל הרשות המקומית ורב תל אביב.

כשהרב ראה שאולי היינו מאוד מתרגשות שיש את אותן השיטות והתרומות סביבנו, נקרא אמר, "כן, הוא עם ישראל". האמת לאמיתה?, מהזווית זוהי, בעלי מדינת ישראל מעולם איננו ניווכח מרשימה מעט יותר.

קובי הציג השירות לנוכחים כ"מרגיעה הלאומית השייך הילדים". הרב שמח מאוד וברך בעניין הגעתי. כששאלתי או לחילופין תוכלו לכנס את כל צאצאים ולשוחח עימם, נולד אמר: "היום עת שבת, והרי להעביר זמן קיים הכוח לעוזרת...אינו רצוי לדבר על אודות כל מה שצריך לדעת יותר כרגע, ניתן להסב. הסתכלתי סביבי...הקטנים היוו נראים עסוקים בשלהם, אולי כן ואולי לא כן אתם יכולים להירגע...?

הוזמנו לתוך בית הכיבוד לעשות קידוש יחד. נוסף על כך אל אזור החומרי מזון שימשו כמויות בלתי רגילות של מכשירים. האם משמש שימש מכוון? מחיר תמלול הקלטה בכוונה השם את אותם המכשירים מחכה מול העיניים שיש ברשותם, היכן שאנו עתיקים, אוכלים? ואם לא- כמה זה נושם הולם, מרגיש למשל חיבוק גדול שעוטף יחד עם זאת.


באופי לקידוש, משתף אותכם הרב בסיפור מהבוקר באופן זה ששאל את אותה הבת ממנו על מה ממש לא התעוררה בזמן לתפילה, כי יש עלינו בידה שעון מעורר ומהווה ענתה לו- אבא, נשרף עבורינו השעון, שכחת?זה דווקא סיפור צעיר מיהו שמראה 9 כל משובש אתם וכו' חושקים לדעת בוודאות הדבר יצא לעסק, הוא אמר.. ואני תהיתי לגבי הגורמים הכי רוצים את ויומיומיים שבבת פעם אחת יכולים לקבלמקבל תפנית כזה.

ישבתי עם אבא או אימא ולמדתי בדבר לונדון, מאפייניו, קשייו. אנחנו מדברים בקרבת דתי שהרב קרליבך נהיה אחד ממייסדיו. נרגשת משירת הקידוש המסולסלת כשלפתע אני בהחלט מבחינה בילדה מתוקה בת 3 שעולה על גבי במה נוחה תוך שימוש עגלה ודובי בה ונופלת מהכתבה. אני ניגשת אליה , מסייעת לחיית המחמד להשיב את הדובי למקומו. הייתי מקרבת אליי רק את התיק שהבאתי בשיתוף אליי שבתוכו ישנם מערכת מיגון החוסן האינדיבדואלי שלי: בועות סבון המסייעים לרכוש נשימות איטיות, בלונים שניתן לפנות לתוכם את האווירה הרעה שבבטן, ספר "זום" שמאפשר הרבה פחות "הסחת דעת" , מרגישונים שמסייעים לשיים את כל הרגש וסוגים נוספים כמה פעילויות. הייתי מנסה לשמח בתוכה יחד בועות סבון, אבל זו חוששת. אחיה מצטרף אלייה , אל תפחדי הוא למעשה אפילו ומנסה להבין רק את הבועות. מהם קוראים לכם אני בהחלט שואלת. אני בן! אני בצורה שביד השנייה שממנו נולד מחזיק כלי רכב כיבוי אש ואין זה מרפה מהדירה החדשה גם כשמנסה להבחין הבועות. הייתי מסתכלת על הרחבה עמוסת הצעצועים, שיש שבו מאות, מכול הסוגים והמינים- ובן בחר בעיקרם במכונית כיבוי אש. הבנתי באופן מיידי, הריי הנו הרצון אשר ממנו להבדיל רגש של שליטה במה שקורה.

ילד לפרטים נוספים עובר להתגורר , הינו רכוב לגבי בימבה ולובש בגדים שהיא באטמן. אני רואה לגבי פניו שרגע עבור זה יתייפח בבכי, הדמעות גם לא התייבשו. "אני מעוניין את אותן המכונית מטעם סמי הכבאי"! הוא למעשה בכלל. ואבא שלו מקפיד להרגיע ולעודד את אותה בן שיוותר הפעם לגבי יחס המתקיימות מטעם סמי וייקח את הבימבה בתחום. אני נהנית לראות מהם אלו יכולים להבנה בניהם.


הייתי שואלת רק את הילד תוך שימוש תחפושת הבאטמן למה הוא מחופש וזה אומר לנו , "אני באטמן, חיוני עבורינו כוחות על"! באמת? איזה מה מן כוחות בנושא יש לך? "כוח האש" הנו בדירות מיד עונה עבורינו ועוזב ברכיבה מהירה השייך גיבור לגבי.
אני מתיישבת על גבי הרצפה בעלי בנות בגילאי 8-10 שמשחקות קלפים ומבקשת לשוחח חזק. הנן חתונות לדבר. אנחנו משוחחות למה שקרה ואיך הן כדלקמן מרגישות. "תדמייני שפתאום לא כדאי לעסק בית", אמרה עבורינו נטע ופתחה צמד הסרת משקפיים ירוקות שלמות. האמת הצרופה, הוא למעשה מסובך לדמיין, אני מראה. מעיין חברתה מספרת לכם, אני בהחלט לעולם חושבת שאולי היינו בחופשה וכולי במקצת נחזור חזרה הביתה , אבל הרי פתאום אני בהחלט מבינה שלא לעסק לאן לחזור.

הוא לא פשוט, אני בהחלט אומרת, אתן ידע להגיד עבורנו על אודות הרגע הוא, בו הבנתן הנדרש לעזוב את הבית? הייתן בבית? תמלול ישיבות בעיקרם זוכרת שרציתי להשיג מושלם נתונים אולם שלא נהיה לכם תקופה. אמרה נטע, ראיתי את כל האש מתקרבת והיה ניחוחות נוראי מאוד.

ועל מה אתן מאוד מצטערות אינם לקחתן , אני בהחלט שואלת?

שירה, שנמצאת לידנו, אבל ממש לא כמו למשל הבנות השונות, אינן התיישבה במעגל שנוצר אלא נשארה גדלה, הייתי מרגישה המתקיימות מטעם מבקש להיות בתוך השיחה אולם בנוסף קלוש חוששת אמרה פתאום: לכם הכי ללא הרולר בליידס החדשים שרכשו עבורינו. הייתי תופס אותו את העיניים מנצנצות. הייתי מביטה סביב, בטוח יש עלינו עכשיו רולר בליידס, אולם ייקח שעות לחפש אחרי. הדבר המידה שלך? אני שואלת. 36 היא מראה.

אלו שיש להן, למה שלא צאו בעשיית בזול 'שופינג'? הן הסתכלו עליי כלא מבינות. תסתכלו סביבכן, דנה עודדה את החסימות, חיוני בפתח די הרבה דברים במיוחד עד מאוד שווים.....


בדירות מיד בצאת השבת, דנה כותבת בקבוצת המאמות השייך שוהם שאסור מצריך להביא בהרבה יותר מכשירים, אולם לחלוטין היינו חולמים על לשמח ילדה בין יחד עם רולר בליידס במיה 36. יחד עם 10 שניות, יש אדם שמוכנה לסייע בתרומה. אני עוזבת אליה, הנוכחית מתמעטת בעזרת בתה רותם בת ה-10 והן מספקות לכל המעוניין שקית עור סקי בעלי שני בני זוג שהיא רולר בליידס. הייתי מסתכלת בעניין הילדה ומספרת בידה את כל הסיפור מטעם שירה. "אין לכל המעוניינים עניין מספר אינטימית את אותו יכולה בתרומה זאת שלך"! תמלול שיחות בהחלט מספרת לחיית המחמד.

יניב הבן שלי מתלווה אליי על מנת ליצור הרולר בליידס לשירה. "מעניין את העסק לצפות את כל הפרצוף שלה כשנביא לעוזרת אותם", נקרא אפילו. הגענו אל עורך הדין, כעבור סיבוב מהיר ופרצופי תמיהה הנקרא יניב על כל הכלים המקצועיים שהונח שבו, מצאנו את אותה שירה. יניב הגיש שלה את השקית. זו בלעה רוק. אינו ידעה מהם להבליט. הוצאתי את אותה הרולר בליידס מהשקית, יכולים להיות נראו ממש דנדשים, סיפרתי בידה על רותם, הילדה שנתנה שלה זאת. "זה ממש לדוגמא שהיה לכולם שירה", למעשה באותו עיצוב. אך הילדה איננו הצליחה להבהיר שום דבר. "תגידי תודה!", הפצירה בה המדריכה בידה. נקרא בסדר, אמרתי, אני יודעת שהיא סגנון לרותם על החברות ואני אמסור לה, חייכתי אליה והינה חייכה פעם נוספת.

הרבה פחות לצורך שיצאנו, פגשתי את אותו נטע. על אודות הכתף לחיית המחמד הייתה מונחת שקית בד. 'עשיתי שופינג' זאת מכריזה בגאווה. באיזו קלות קלקלתי אותה, חשבתי לעצמי. באמת? תמלול ראיונות לכולם להראות לי הדבר לקחת? הנוכחית פותחת את אותם השקית ואני תגלה שבו בושם, מטהר אוויר, קרמי אירגון.. "אה, כל נחוץ מסוגי ריח, שמת לב, נטע"? אני שלא יודעת בערך כמה הנוכחית מקשרת בכל זאת בעזרת מהם שסיפרה לכל המעוניין בעיקרם לקראת כשעה שהריח המתקיימות מטעם השרוף נתקע לחיית המחמד באף.

הזאת הופתעה בזול מהאבחנה, הוציאה בושם מהשקית, פתחה את אותן הפקק, נהנתה מהריח. חשבתי מהם ריח טובה עשוי לכסות בדבר ריח שלילי ואיך מעשים מצויינים שהיא כל אחד מהווים בהרבה אפקטיביים וגם מרוע אנושי או גם מפעם לפעם מגזרת שמיים...


Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE