Snack's 1967

רבע מיליון אשת חגגו את אותם בתום הש"ס – השלמת מחזור הדרכת בן 7 קיימת מסוג התלמוד

בכל חור ברחבי העולם, יהודים מתמלאים באנרגיה עקב גליון הנייר היומי, התוכנית ללימוד 2,711 דפי גמרא ששייך ל התלמוד בין השנים 2,711 זמן קבוע.

מכמה מאות מוזמנים לפני 5ר0 שנה אחת, ההזמנות היומי מקבל מימדים פי מאות מונים וב- 1 בינואר 2020, נערכה 1 ההתכנסויות הגדולות באופן ספציפי מטעם יהודים בהיסטוריה האמריקנית באיצטדיון מטלייף בניו יורק, בשביל למצוא את אותה המחזור בן 7 השנים. 90,000 אף אחד בירכו הוא אותם – אינן בברכת "שנה אזרחית טובה!" – אפילו בברכת "מחזור דף יומי חדש ושמח!"


העובדות יש עלינו בה, במאמר היומי, שכל כך מחשמל את אותה הבריאה היהודי? להלן עשר נקודות שיהיה באפשרותכם לאמץ:

(1) גליון הנייר היומי מתחבר למעיין החוכמה היהודית.

התלמוד הבבלי, שיצא לאור לקראת 1500 שנים בבבל, נולד צוות מסוג חוכמה יהודית קיימת, החוקרת מאוד היבט המתקיימות מטעם הקיום – גיאומטריה, מתימטיקה, המשפט האזרחי, זוגיות, אושר והצלחה. בהיותו השתקפות השייך ה-DNA הרגשי והרוחני השייך העם היהודי, התלמוד נקרא האיזור בתוכה אתם מכיילים מהתחלה את אותם המצפן החברתי של החברה, ומיישמים עקרונות שעמדו במבחן חייו בכדי שינחו אתכם נוסף על כך היום.

להלן דוגמא בודדת מתוך אלפים:

השביל הכי טובה להבטיח צדקה זאת באנונימיות. איך עוזר לשמור בנושא כבודו והערכתו העצמית המתקיימות מטעם המקבל. יתרה מזאת, אף אחד לא שתורם באנונימיות – בלעדי שמצויים לשבחים ולתגמול מיוחד – זכה מתחושה הנקרא צמיחה מיוחדת ועשיית הטוב ביותר. (תלמוד בבלי – בבא בתרא שמירה ושיקומה, ב).

ההזמנות לבר ולבת מצוות היומי הוא מיזוג לייב ויומיומי לחוכמה מטעם ערכים יהודיים נצחיים.

הריגוש בלמידה של התלמוד טמון בחקירה השייך גדולי האבות הרוחניים והמוסריים בהיסטוריה האנושית:

אברהם אבינו, איתן רבינו, רבי עקיבא ואחרות...עקרונות התלמוד יכולים להיות את הבסיס לערכים ולתורת המוסר מסוג המערב. ג'ון אדמס, הנשיא השלישי המתקיימות מטעם ארה"ב, כתב: "אני הינו זה שהעברים עשו בהרבה בשביל לתרבת את אותו האנושות מכל אומה אחרת".

וינסטון צ'רצ'יל חיבר מכיוון ש האתיקה היהודית זו "הנכס יקר-הערך ביותר המתקיימות מטעם המין האנושי, שעולה לאין ערוך אודות הפירות השייך מאוד שאר תורות החוכמה והלמידה ביחד".

(2) ההזמנות לאירועים היומי עובר להתגורר בקביעות יתר על המידה יום שלם, נטולי גורמים.

העקביות יתר על המידה ימים ביומו נקרא מפתח להצלחה.


השלמת מחזור מטעם גליון הנייר היומי מחייבת לימודים רציפה עם 2,711 זמן ניכר. במאמר היומי לא כדאי חופשות. איננו משנה או זה תמיד בנכס החדרת או לחילופין בנסיעה ברכבת, אינו משנה כל מה התסכולים והאתגרים היומיים – ההזמנות לבר ולבת מצוות היומי צריך להיעשות – מאוד ימים ביומו.

הרב יצחק ברקוביץ', ראש ישיבת אש התורה, נושא דברים לאחר הש"ס בירושלים, בשנת 1 בינואר 2020, בחסותה של כולל לעיון הגליון של הרב מרדכי קורנפלד

(3) דף הנייר היומי הנו ניצחון יהודי על אודות שונאינו

ישנו מיזוג מסתורי בין דף הנייר היומי לשם השואה. כשהנאצים צעדו אל לובלין, פולין, הם ככל הנראה שמו פניהם לא תלול לישיבת חכמי לובלין, הישיבה של העיר בעידן טרום המלחמה, שבראשה עמד הרב מאיר שפירא, מייסד ההזמנות לאירועים היומי. הם ככל הנראה רצחו את כל תלמידיו וערכו מפגן פומבי מרווח של שריפת ספרי התלמוד.

הנאצים טיפחו שנאה יפה ללימוד הגמרא. בין השנים 1940, המפקד העליון בפולין, א.א. הגשת תמלול לבית משפט חוק , הזהיר מכיוון יהודים הנמלטים מאירופה, פעמים רבות בגלל סכנה לזאת שדבר זה יהיה מסוגל "לגרום להתחדשות רוחנית הנקרא יהדות העולם, בעצם השייך יהדות אמריקה". בדברים שנשא באיצטדיון מטלייף, הצהיר הרב יששכר פרנד שהתכנסות מאסיבית כזו ששייך ל יהודים אמריקאים החוגגים אחר התורה מראה מכיוון ש פחדיהם המתקיימות מטעם הנאצים שימשו מבוססים!

זמן יקר לא ארוך לאחר השחרור ב- 1945 התקיימה השלמת מחזור גליון הנייר היומי במחנה פליטים לתחום דכאו. הניצולים בני העם היהיודי – שהחיבור שאיתם ללימוד התלמוד נקטע במסגרת המלחמה – לקחו בדבר עצמם להדפיס עותקים הנקרא התלמוד המוקדשים לצבא ארה"ב, כאות תודה בעניין באיזה אופן שהביסו את אותן היטלר.


שבעים קיימת מעתה והלאה, באיצטדיון מטלייף, השתמש הרב שמואל קמנצקי בכרך שונה שהודפס במחנה הפליטים כדי להשיג במידה רשמי אחר מחזור ההזמנות היומי. ואכן, בגלל האפר הנקרא השואה כשיש לתחייה באופן יפה למידה של התורה באמריקה.

(4) הדף היומי מעורר השראה ומאחד את אותן העם היהודי.

אחד העקרונות השייך הפילוסופיה היהודית נולד ש"גַּם אֶת-זֶה לְעֻמַּת-זֶה, עָשָׂה הָאֱ-לֹהִים" (קהלת ז, יד), כלומר – יתר על המידה חוויה שאנחנו אוהבים בעולם הגשמי - בה אנרגיה מצוייה וגם בתורה. ההזמנות לבר ולבת מצוות היומי, ככה נמצא, הנו המקבילה הרוחנית לאצטדיון הומה מיהו המלא באנשים המריעים באחדות במשחק כדורגל או גם בהופעת רוק.


הקלטה ותמלול ישיבות תמה פרחי נשא פרמטרים בארוע של עיצוב "עולמי" לכבוד גמר הש"ס, ואמר בגלל אופיו מטעם בר מצווה ענף ספורט טיפוסי הינו כה שנחוץ בה מנצח האדם ומפסיד כל מי. אך בעלי ההזמנות לבר ולבת מצוות היומי, מהמחיר הריאלי מושב באצטדיון מושלם באנשים המשתתפים באירוע רק את "ניצחון העצמי", את אותו המסירות המתמדת להגעה לקו הסיום של 2,711 דפי גמרא.

בלימוד הגמרא, אנו מאוחדים עוד פעם סביב אוסף יקר-ערך הינו הנקרא חוכמה יהודית.

בסיומה של שהתפזרנו לארבע קצוות עולם, לשפות שונות ותרבויות אלו ואחרות, הדרכת התורה הוא ארץ ישראל מולדתנו הניידת – החוט המקשר והכוח הצנטריפוגלי שיש בידו את כל העם היהודי ביחד. גליון הנייר היומי נולד דקה רגיל ששייך ל אחדות יהודית, חתונה משפחתית אותה יהודים מכל רחבי הטבע שמבצעים את כל דף, מהמחיר הריאלי זמן ביומו.

(5) הדף היומי הנו העדר שהיא יציבות באירופה סוער


כעבור הש"ס ההתחלתי שנערך בלובלין, הרב מאיר שפירא ציטט מהתלמוד (יבמות קכא, א) קטע אותה מתואר סיפור על ספינה שנטרפה בים סוער. רבי עקיבא החשוב, שחי במהלך עת חשוכה בהיסטוריה היהודית המתקיימות מטעם חורבן בית המקדש, נפל מהספינה. למרבה הפלא, הוא למעשה שרד וניצל מטביעה על-ידי ככה שנאחז בכתבה (לוח עץ).

הרב שפירא הסביר: יתאפשר לכם לדעת את הגליון כמטאפורה לדף הגמרא שבו אנו נאחזים בחוזקה, כהגנה בגלל ש המים הסוערים של החברה.

מבט על גבי ההיסטוריה מלמד בגלל ש נגריות ותרבויות נוחתות והולכות (אתם יכולים לדעת אחר מעצמות-העל המתקיימות מטעם יוון, רומא, בבל וכו'). התלמוד (מגילה ו, א) מנבא בגלל ש העמים יבנו אצטדיונים "שעתידין שרי יהודה ללמד במהלכן תורה ברבים". האירוע באצטדיון מטלייף זו גם התגשמות המתקיימות מטעם שבו נבואה.

אני בעצמי התמלאתי השראה אם כדי על ידי זה שהתחלתי לראשונה את אותו המחזור האפשרי השייך דף הנייר היומי. להתראות בעוד שבע קיימת וחצי!
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE