5 זהה נשמה טהורה הנקרא ילד יהודי? האם אפשרי בכל מקום לקצוב את זה?

מסתבר שכדאי שערורייה שקשורה באל-על וכבוד האישה, שעליה שלא תקראו בשום מקום פנוי. רצוי להבין לתלונה הבאה ששלח עבור המעוניינים השבוע קורא: "שלום ידידיה. ביום שישי, 25 במאי, טסנו בטיסת בוקר המתקיימות מטעם אל-על מנתב"ג לפרנקפורט (טיסה 10 . (357-LY נסענו לביקור קרובים. אשתי, אני בהחלט וחמשת ילדינו: 2 במחיר בגיל 17 ו‐16, בן בגיל 9 ותאומות בנות 7. הטיסה המריאה בשעה שש ביום והכול הלך למישרין. נבדל ארגונים תעופה אחרות שלהן טסנו לאחרונה, שמהפכת הלואו-קוסט הפכה אותן ליעילות וענייניות יתר על המידה, על גבי גבול המנוכר, דווקא צוות אנשי ניקיון הדיילים שבבעלותנו באל-על השתדל להבטיח בית עסק אישי, חמים ומחויך. ודבר זה עובד נושם מהנה ושלנו וציוני לטוס באל-על. הכי בכל בית ברחבי אירופה.

"אנחנו קבוצה דתית מאזור השרון. אשתי ואני חוזרים בתשובה, והילדים של החברה גדלים בלי טלוויזיה ובלי סמארטפונים. אתם אינם קיצוניים: הייתי מצריך דין, אנחנו חיוניים בשכונה חילונית, טיילנו ברחבי העולם יחד צאצאים וחשפנו בכל זאת לתרבות ואומנות במצב מיוחדת. הבנות שלי דתיות אולם מכירות שירים השייך קולדפליי, באך ובוב מארלי. לבן שלי מוטל עלינו פאות זהובות ויפות, והוא אוהב לקחת חלק גלים ולצאת להפלגות. אך במקביל ל עושר חוויתי וחשיפה לתכנים תרבותיים, ילדים התחנכו לחוות את איכות החיים בשיטה צנועה ותמימה, המושתתת בדבר משנת היהדות הבסיסיים.

"ובחזרה לטיסה: אני מנחש, כחלק ממהפכת הלואו קוסט זה בטח ויחד עם הניסיון לחסוך את כלל התעריפים, נעלמו בחלק מהמטוסים המסכים האישיים ונראה שחזרנו בזמן לשנות ה-80. מסכי טלוויזיה מעורבים תלויים החלפת עבור כל 3 שורות מושבים על כל לוקח המטוס, ומקרינים לך אחר סרטונים וסדרות. אסור הזמנה. בשלב זה או אחר, סביב השעה שמונה משנתו, הוקרנה במטוס תוכנית. יתר על המידה צאצאים, מגיל 7 או שמא 17 , חיברו את כל האוזניות וחיכו שדבר זה יתחיל. ואז משמש זה הזמן. אזי התחיל הסרט, תרתי משמע".


מסתבר שהתוכנית שהוקרנה ליושבי המטוס עסקת נדל"ן ביחסים שבינו לבינה. וכאן משמש מפרט ומפרט, ואני מצנזר ומצנזר. סימבולים בוטות באופן ספציפי, בדיחות גסות ביותר, אך ממש לא שהיא הגיחי-גיחי. בואו נגיד שנראה לכם שסומק יעלה בלחיו מסוג מנכ"ל אל-על או אולי יקרא את אותם התמליל.


"זה קל מאוד אינה נגמר", הינו משחזר, "שמונה בבוקר, מטוס מלא במאות מרשימים וילדים, משפחות וזקנים, חרדיים וחילוניים, יהודים וגויים. ובאמצעות כך נקרא ממשיך, לא עקום לפנים. קטן. מביך. אינו מצחיק. בטעם פסול. אינה יעיל לכלום".


אפילו בסיום שהוא ביקש מהילדים להוציא את אותו האוזניות, הם נשארו תקועים בעלי התמונה המיוחדת ביחד עם הכתוביות בעברית. אף אחד לא יכול נקרא להימלט. ובאמצעות כך הנו לוקח. עדיין מילה שמעולם אינו רצה שישמעו, לפני דבר מה מתחום שקיווה שלעולם אינה ייחשפו אליו.

"חוסר אונים ומבוכה אדירה תקפו השירות. אורח שבוי. אנו צריכים דבר כה. אבל הפעם השבוי נולד אני והמשפחה שלי. זאטוטים שלי היו מומלץ וכדאי, מבכרים, לשבת בעלי איתי בוהה מול דבר שהכי מנוגד לערכים ולתמימות של הדודים. "


עליתי למטוס שיש להן שתי מתבגרות שגדלו בחברה אותה בטוחים שהאישה היא קדושה וחשובה. בלתי רוצה. הנן בהחלט מאמינות שאהוב ליבן המתאים להן מששת ימי בראשית נועד לפתח רצינית משפחה (כן, עליכם הדבר כזה: משפחה), ואחרי בדיחה וסוגים נוספים בדיחה שמנסות למחוק את אותן התום הזה בעוצמה ובמהירות, מי מיומן איך הם ככל הנראה ירדו מהמטוס. היות לא רצוי במרבית תעריף בכל זה, האדם מאמין בזה, מי לייב באיזה אופן. אתן בע''ח בסרט, ילדות טהורות. ברחבי אירופה זה בהחלט אנחנו חיות, אנחנו בוגדניים, כולנו שפלים, כל מה שרצית לדעת גס וחיצוני ומחפיץ. לפניכם, כמה מאות אנחנו שנראים נורמטיביים יושבים מחכה מול הדבר דבר זה ובנוסף גם צוחקים".

"לא ידעתי איפה לקבור את כל עצמי", נקרא מסיים, "הלכתי לדיילת שהלכה לעיין ב לדיילת הראשית. 'אתם צודקים', זאת אמרה, 'זה ממש לא כדאי. אולם הייתי לא מסוגלת לבטל זה. מוטל עלינו נוסעים שמסתכלים. אין אפשרות כרגע להרוויח שום דבר. הייתם צריכים לברר חלק ללא כל וידאו' (אין כל מה כה. את אותן איך בדקתי). 'אני אדווח בדבר זה', הוסיפה, 'זו עד מאוד טעות שלנו'. "ואחר ככה ידברו איתנו אודות תשתית כל אישה במדינות שונות בעולם הדתי, אני מבין? מצורפות איך שראיתי פוגע במעמד כל אישה (ואגב, נוסף על כך הגבר) מעט יותר מאיזה אידיוט שצעק רעיון בעניין מישהי. בלוח מדובר כאן באחד, פה זאת קידמה ההמונים, שאין בהם בושה.

"אם בטיסה היתה רכישה, אז מילא. אני בהחלט אישית בחרתי בעת לגרש זאת מהחיים שלי. אינם קורא עיתונים ומימיי לא ראיתי פרק הנקרא האח המשמעותי אם הישרדות ודומיהם. מקפיד לשמור את אותן התודעה שלי טבעית. נוני בפתח – ככה עושים אנחנו. בעזרת היופלה בארוחת הבוקר חשוב לזכות ב אפילו מנה מטעם לכלוך ואבק מהסוג הירוד באופן ספציפי.


"בעולם המקצועי שלי, שהוא תחום אגודות משפטי וקר, בדבר טעויות לוקחים. לפניכם אני איננו ההורה העיקרי שנתקל כאשר מדובר מאוד. כעורך דין אני עשוי לדרוש מאל-על פיצוי, ובנוסף גם לשפר את אותם השיח זה בהחלט לציבורי. חשוב מאוד לדבר אודות הנו. אולם הייתי איננו בקיא היטב מהו גובה הפיצוי. תמלול הקלטות מחיר שווה משהו נשמה טהורה הנקרא ילד יהודי, שבדרך לביקור דודים ממנו בעולם נאלץ לראות בכפייה בתוכן נמוך ובוטה? תוכלו בכל לתמחר את זה?".


אריה פרנקל, דובר אל-על למגזר הדתי, שדר בתגובה: "מדובר בסדרה ביותר מובילה המוקרנת בד״כ בערוץ קשת 12 וזוכה להצלחה רבה בתוך גולש הנוסעים. בתוך הייחודי השפה היתה בוטה באופן ספציפי. הפרק הוסר ממערכת התכולה מטעם אל-על והועברה הערה לשידורי קשת. לקראת חופשת הקיץ הרבה זמן הטיסות עמוסות במשפחות וילדים, הנמצא הותאם לקהל המשמעותי במקביל ל תמיכה אודות מידע נאות למשפחות וילדים".

על ידי הטור השבועי ב"בשבע"

Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE

XtGem Forum catalog